Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

19 | 08 | 2019

Spotkanie z alpakami

17 czerwca gościliśmy w naszym przedszkolu Alpaki, zwierzęta które są przyjazne i lubią dzieci. Przedszkolaki głaskały je, karmiły i czesały, ponadto dzieci dowiedziały się mnóstwa ciekawych informacji na temat hodowli i życia tych zwierząt. Alpaki pochodzą z Ameryki Południowej, gdzie zostały udomowione. Z wyglądu przypominają lamę, ale w przeciwieństwie do lam, alpaki prawie nie polują i nie przejawiają żadnej agresji. Alpaki to ssaki parzystokopytne z rodziny wielbłądowatych, choć wcale nie mają garbów. Ich wielkim przysmakiem jest marchewka, trawa i siano. Alpaki prawie nie mają zębów – tylko kilka na dole. Wełna tych zwierząt występuje w szerokiej gamie kolorów i wykorzystuje się ją do produkcji poduszek, kołder, szyje się swetry, marynarki oraz pościel wełnianą.

Przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem przybyłych gości:)

tekst o foto: Marta Grabowska

Gminny Konkurs Recytatorski


W dniu 12 czerwca 2019r. w świetlicy wiejskiej w Pogorzeli odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. W konkursie wzięły udział dzieci z Przedszkoli z terenu Gminy Olszanka: Krzyżowic, Przylesia, Jankowic Wielkich oraz z Olszanki. Uczestnicy konkursu przedstawili utwory o tematyce patriotycznej,w ramach oficjalnych obchodów 100 -lecia Niepodległości Polski.
Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali się wspaniale i otrzymali wyróżnienia w postaci książek ufundowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Olszance.

tekst i foto: Marta Grabowska

ALPAKOTERAPIA - FOTORELACJA

tekst i foto: Marta Grabowska

 

Czytaj więcej: ALPAKOTERAPIA - FOTORELACJA

SPOTKANIE W BIBLIOTECE

20 grudnia przedszkolaki z obu grup udały się do Gminnej Biblioteki w Pogorzeli.  W Bibliotece zapanował przedświąteczny nastrój, ponieważ tematem spotkania były tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia oraz wykonanie świątecznych ozdób i dekoracji. Pani z biblioteki wprowadziła wszystkich w  świąteczną atmosferę opowiadając o symbolice pierwszej gwiazdki, wieczerzy wigilijnej, opłatka i sianka pod obrusem. Były także świąteczne zagadki i wspólne śpiewanie kolęd. Ale oczywiście głównym punktem spotkania było wykonanie ozdób i dekoracji świątecznych.  Wszystkim udzieliła się świąteczna atmosfera, a całe spotkanie zakończyło się życzeniami i wspólnym zdjęciem.

 

tekst i foto: Marta Grabowska

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE "ODWAŻNY PASTUSZEK"

 

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

10:09 (2 godziny temu)
 
 
do ja
 
 
 
 
Dnia 7 listopada nasze Przedszkole odwiedził Teatr Eden  ze spektaklem pt. ”Odważny pastuszek”. Była to historia pasterza Dawida,  który dzięki swojej odwadze pomógł Królowi Saulowi zapanować nad jego złym humorem. Przedstawienie angażowało dzieci do współtworzenia akcji. Przedszkolaki  pomagały budować zagrodę dla owieczek, wkładały owieczki do niej, śpiewały piosenkę i tańczyły dla króla. Dzieci z wielkim zaangażowaniem oglądały i słuchały opowieści i podziwiały kolorową scenografię, stroje i grę aktorów. Ze spektaklu wypłyną cenny morał uczący szacunku dla słabszych i mniejszych oraz to, że bycie dobrym i miłym dla innych potrafi czynić cuda. 

 tekst i foto: Marta Grabowska

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada roku obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji obie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas Polaków dzień. O godz. 11:11 przedszkolaki wraz z uczniami szkoły wspólnie zaśpiewały hymn. Po południu grupa "Kubusiów" zaprezentowała montaż słowno - muzyczny, podczas którego dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” oraz wiele patriotycznych pieśni.
Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. 
Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

 

tekst i foto: Marta Grabowska

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

27 września 2018 roku do przedszkola z wizytą przybył policjant z Komendy Powiatowej Policji w Lewinie Brzeskim. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym. Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówi. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pan policjant przybliżył dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu i w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Opowiadał o postępowaniu dzieci w różnych sytuacjach, dając im możliwość oceny - czy zachowywały się dobrze, czy też niewłaściwie. Uzyskana wiedza na pewno naszym przedszkolakom się przyda.

tekst i foto: Marta Grabowska

 

 

OLIMPIADA SPORTOWA

22 maja 2018 r. przedszkolaki wzięły udział w VIII Gminnej Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków, które organizatorem było Publiczne Przedszkole w Przylesiu. Celem imprezy było przede wszystkim zintegrowanie grup przedszkolnych z terenu gminy Olszanka oraz zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej. Uczestnicy olimpiady zmagali się w kilku konkurencjach. Wśród nich był slalom z woreczkiem na rakietce tenisowej, sadzenie ziemniaków, tor przeszkód, bieg na czworakach, skoki na piłkach. Każde zadanie dostosowane było do umiejętności maluchów. Wszystkie przedszkola otrzymały pamiątkowe dyplomy a uczestnicy medale. Wszystkim sportowym konkurencjom towarzyszyły wielkie emocje i gromkie brawa.
 

SPOTKANIE BIBLIOTECZNE

W „Tygodniu Bibliotek”, tradycyjnie rozpoczynającym się 8 maja, biblioteka szczególnie zaprasza w swoje progi najmłodsze dzieci. W tym okresie rodzi się zamiłowanie do książek, oglądania, słuchania, a potem w miarę rozwoju umiejętności, samodzielnego czytania i opowiadania. 11 maja2018 r. dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Gminną Bibliotekę w Pogorzeli, aby złożyć pani Bożenie Adamowicz życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza. Na placu przed biblioteką dzieci miały okazję wysłuchać wielu ciekawych utworów, bajek i opowiadań czytanych przez nie tylko przez uczennice Publicznego Gimnazjum w Olszance, ale również przez panią Adriannę Gall, panią Teresę Guszpit, panią Elżbietę Kowalcze – bibliotekarkę z Czeskiej Wsi oraz panią Bożenę Adamowicz. Panie zachęcały dzieci do przeglądania książeczek z ilustracjami, zadawania pytań oraz częstego odwiedzania biblioteki wraz z rodzicami.

tekst i foto: Marta Grabowska

SPOTKANIE AUTORSKIE W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU W OLSZANCE

 

W czwartek 17 maja 2018 r. Publiczne Przedszkole w Olszance gościło panią Monikę Sawicką- pisarkę, autorkę bestsellerowych powieści dla dorosłych i dzieci. Podczas spotkaniaopowiedziała najmłodszym o swojej książce pt.: „O Kajtku Szczęściarzu”, której bohaterem jest mały piesek- Kajtek- znaleziony przez strażaka.Autorka przeczytała kilka fragmentów książki, a dzieci z zaciekawieniem jej słuchały i odpowiadały na pytania. Zainteresowały  się też  książką o dalszych losach pieska pt. „Zakochany Kajtek”. Przedszkolaki poznały tajniki pracy pisarza, dowiedziały się, w jaki sposób powstaje książka i skąd należy czerpać pomysły. Spotkania autorskie są jedną z form popularyzacji literatury, służą promocji książek i ich twórców. Takie spotkania z czytelnikami są bardzo ważne i bezcenne dla każdego autora. Jak mówi Monika Sawicka, dla niej spotkania autorskie z najmłodszymi czytelnikami stanowią  nieskończone źródło inspiracji. W dzieciach ujmują ją przede  wszystkim spontaniczność i szczerość. Z tego względu są też  one najlepszymi krytykami i z ich zdaniem się liczy. Spotkania autorskie potrzebne są także czytelnikom, ponieważ dają możliwość poznania ludzi pióra, uczą odbioru literatury i zachęcają do czytelnictwa. Szczególnie ważne są w edukacji czytelniczej małych dzieci, które dopiero kształtują swoje nawyki. Monika Sawicka w swoim dorobku oprócz książek dla dzieci ma jeszcze kilka powieści dla starszych czytelników i opowiadania. Jest autorką takich powieści jak: „Kruchość porcelany”, „Mimo wszystko”, „Dobrze, że jesteś”. Dziękujemy pani Marii Pikul – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Olszance oraz pani Bożenie Adamowicz – kierownik Gminnej Biblioteki w Pogorzeli za zorganizowanie w naszym przedszkolu spotkania z autorką.

                                                                                                                 Marta Grabowska

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

 

W dniu 17 kwietnia 2018 roku w świetlicy wiejskiej w Czeskiej Wsi odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, w którym wzięły udział dzieci z naszego przedszkola. Wiersze recytowały przedszkolaki z Krzyżowic, Michałowa, Przylesia, Jankowic Wielkich oraz z Olszanki. Tegoroczni uczestnicy konkursu mieli zaprezentować wybrany utwór Jana Brzechwy lub Władysława Bełzy. Niektórzy z uczestników konkursu przebrani byli za postaci z recytowanego przez siebie wiersza. Na sali były więc obecne Żuki, Biedronki, Muchomorki, Hipopotam.
Przedszkole w Olszance reprezentowali:
Maja Kubik - wiersz Jana Brzechwy"Na straganie"
Maja Oliwa - wiersz Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka"
Gabriela Dorociak - wiersz "Samochwała"
Hubert Rosiński - wiersz "Pytalski"
Magdalena Łodziana - wiersz "Foka"
Sebastian Dorociak - wiersz "Brudas".

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia w postaci książek ufundowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Olszance.

tekst i foto: Marta Grabowska


Egzamin gimnazjalny 2018

Tegoroczny egzamin gimnazjalny dobiegł końca. Jak co roku wywołał mnóstwo emocji. Nasi uczniowie zgodnie stwierdzili, że najtrudniejsze zadania dotyczyły części matematyczno-przyrodniczej. Wyniki dopiero 6 czerwca. Trzymamy kciuki!

LEKCJA BIBLIOTECZNA - O SYMBOLACH WIELKANOCNYCH

Święta Wielkanocne to niepowtarzalny czas. Wszyscy lubimy kolorowe pisanki, pyszne babki i mazurki czy oblewany poniedziałek. Aby przybliżyć dzieciom tradycje i zwyczaje świąt, udaliśmy się do Gminnej Biblioteki w Pogorzeli na zorganizowaną przez panią Bożenę Adamowicz lekcję biblioteczną. Dzieci z uwagą wysłuchały wierszy o tematyce świątecznej, rozwiązywały zagadki dotyczące symboli świąt Wielkanocnych, kolorowały kurczątka, a następnie uzupełniały  wielkanocny koszyczek. 
Mamy nadzieję, że świąteczny nastrój jaki był wyczuwalny podczas spotkania nie opuści uczestników przez całe Święta Wielkanocne.
tekst: Marta Grabowska
foto: Anna Adamowicz
 

Z WIZYTĄ U STOMATOLOGA

 

W grudniu przedszkolaki wraz z paniami wybrały się do gabinetu stomatologicznego w Olszance. Celem wizyty była pogadanka na temat konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Przedszkolaki dobrze wiedzą o negatywnym wpływie próchnicy na zęby mleczne i na zęby stałe, wiedzą jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą. Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się również jak dbać o zęby, by były zawsze piękne i zdrowe.  Wizyta u stomatologa odbyła się w miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła przedszkolaków, gdyż jeszcze długo opowiadały o niej w przedszkolu i z pewnością w domu. Mamy nadzieję, że dzieci nie będą czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Bardzo dziękujemy za tak życzliwe przyjęcie i liczymy na dalszą, owocną współpracę.

tekst: Marta Grabowska

foto: Anna Adamowicz i Marta Grabowska

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE


W listopadzie przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone, a każdy był piękny i wyjątkowy. Korzystając z zaproszenia pani Bożeny Adamowicz udaliśmy się do Gminnej Biblioteki w Pogorzeli, w celu wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dzieci poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”, kolorowały ulubione misie, konstruowały misia.Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

tekst i foto: Marta Grabowska

Spektakt pt. "Bezpieczny Przedszkolak"

27 października przedszkolaki udały się do SP w Olszance  na przedstawienie w wykonaniu  aktorów z Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, pod tytułem „Bezpieczny Przedszkolak”. Teatrzyk był doskonałą formą powtórzenia i utrwalenia zasad bezpiecznego poruszania się na drodze oraz korzystaniu ze środków komunikacji miejskiej. Spektakl wprawił wszystkich widzów w radosny nastrój. Dzieci miały możliwość aktywnego uczestniczenia w spektaklu. 

 

tekst i foto: Marta Grabowska

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

17 września 201 7r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w  Lewinie Brzeskim. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie.

tekst i foto: Marta Grabowska

Wizyta geodety

Dnia 14.06.2017 r. nasze przedszkole odwiedziła p. Agnieszka Barwińska –mama Michała. Pani Agnieszka zapoznała dzieci z zawodem geodety, który wykonuje. Przybliżyła im na czym polega ta praca. Przywiozła różne narzędzia, które potrzebuje w czasie wykonywania swojej pracy. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, oglądały oraz same próbowały pod okiem p. Agnieszki dokonywać pomiaru. Zadawały wiele pytań, wszystko ich interesowało. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci dostały od p. Agnieszki mapę przedszkola. W podziękowaniu za spotkanie dzieci wręczyły na pamiątkę laurkę.    

tekst i foto: Anna Adamowicz

Występ zespołu z Ukrainy

Dnia 12.06.2017 r. wszystkie dzieci udały się do szkoły, aby zobaczyć występ zespołu z Ukrainy. Artyści prezentowali się w swoich kolorowych strojach bardzo ładnie. Dzieci podziwiali ich piękne tańce oraz śpiew w języku polskim i ukraińskim. Na koniec występu wszystkie dzieci podziękowały gromkimi brawami artystom za udany występ.

tekst i foto: Anna Adamowicz

Wycieczka do Muzeum Piastów Śląskich

Dnia 21.04. 2017 r. grupa starszaków udała się na wycieczkę do Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. Przywitała nas Pani przewodnik i wraz z Nią zaczęliśmy zwiedzanie. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawych opowieści oraz oglądały ciekawe eksponaty. Atrakcją naszej wycieczki była wystawa starych zabawek, która cieszyła się dużym zainteresowaniem u dzieci. Mogły zobaczyć jakimi zabawkami bawiły się kiedyś ich rodzice oraz nawet dziadkowie. Podczas zwiedzania wystawy był również czas na zabawę. Dzieci z wielką radością stawiały różne budowle z klocków drewnianych oraz miały możliwość zabawy drewnianymi samochodami. Kolejnym punktem naszego zwiedzania były podziemia, gdzie dzieci mogły zobaczyć różne sarkofagi. Ponadto podziwiano: rzeźby przedstawiające ostatnich członków rodu, zabytkowy piec zdobiony wielobarwnymi kaflami ze scenami biblijnymi. Chłopcy z zaciekawieniem przyglądali się różnym rodzajom broni, a dziewczynki podziwiały piękne stroje z tamtych czasów. Dzieci wysłuchały legendy o psie- ulubieńcu księcia Jerzego II, która na długo zapadła im w pamięci. Na zakończenie naszej wędrówki zobaczyliśmy ogromną makietę przedstawiającą dawny Brzeg. Tu dzieci zadawały bardzo dużo pytań, na które p. przewodnik im odpowiadała. Zadowoleni z udanej wycieczki wróciliśmy do przedszkola.

tekst i foto: Anna Adamowicz

“Rycerze Floriana” w PSP w Olszance

Zawód strażaka zalicza się do zawodów o bardzo wysokim stopniu ryzyka,  kojarzony jest zazwyczaj z gaszeniem pożarów,  jednak to tylko część zadań, jakie wykonują codziennie strażacy. Do ich pracy  zaliczamy  także: ratownictwo medyczne, chemiczne, ekologiczne, budowlane, działania w czasie powodzi i innych zdarzeń pogodowych, ewakuację ludności z zagrożonego terenu, likwidację zagrożeń wodnych i drogowych itp.  Strażacy muszą wykazywać się szczególną sprawnością fizyczną, przechodzą szereg szkoleń  i testów sprawnościowych. Ich zawód  nie jest najłatwiejszy, ale na pewno zasługuje na ogromne uznanie, szacunek i docenienie.  Strażacy-ochotnicy to ludzie o wielkich sercach, których pasją jest bezinteresowna pomoc innym. Nierzadko ich działanie ratuje komuś nie tylko dobytek, ale i życie. Muszą wykazywać się niezwykłą odwagą, umiejętnością pracy pod presją czasu, w stresie i zazwyczaj w trudnych, uciążliwych warunkach. Podczas swojej codziennej pracy OSP współpracuje wraz z PSP i innymi organizacjami działającymi w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Często delegowani są do akcji ratowniczych w sąsiednich gminach. Zazwyczaj odbywa się to w ramach pomocy wzajemnej. Zadania strażaków - ochotników są niemal takie same, co zawodowych. Strażacy często pełnią również  funkcję edukacyjną i z ogromną radością  przychodzą na spotkania z dziećmi i młodzieżą. Właśnie takie spotkanie odbyło się 5 maja w PSP w Olszance, gdy na zaproszenie czwartoklasistów do szkoły przybyli w pełnym umundurowaniu z profesjonalnym  sprzętem strażacy z OSP w Olszance w osobie: p. prezesa Dariusza Zalewskiego, p. wiceprezesa Adama Luma oraz wykwalifikowanego ratownika p. Bartosza Luma. Strażacy w bardzo przystępny sposób, a zarazem fachowy i wyczerpujący przybliżenie dzieciom specyfikę swojego zawodu. Objaśnili uczniom,  na czym polega zawód strażaka, mówili o jego plusach i minusach, wyjaśniali tajniki tego trudnego zawodu. Sprawnie odpowiadali na szereg pytań młodych słuchaczy,  którzy z prawdziwym zainteresowaniem brali udział w spotkaniu i pokazie. Dużą ciekawość wzbudził m.in. profesjonalny strój, sprzęt ochrony osobistej strażaka, który niejednemu uczniowi, z racji swojej wagi i gabarytów, sprawił nie lada problemy podczas podnoszenie czy przymierzania. Ratownicy przypomnieli dzieciom m.in.: o sposobie prawidłowego alarmowania straży pożarnej o niebezpieczeństwie, o tym, jak pomóc osobie poszkodowanej lub  nieprzytomnej, wyjaśnili, co  to jest pozycja bezpieczna i jak ją zapewnić rannemu. Przestrzegali przed niebezpieczeństwem zaprószenia ognia. Często podkreślali, że poszkodowanemu może pomóc nawet dziecko, ale najważniejsze to nie wpadać w panikę, lecz zachowując tzw. „zimną krew” przejść do działania i wezwać pomoc. Zademonstrowali na ochotnikach sposoby udzielania pierwszej pomocy, zakładania opatrunku, unieruchomienie złamanej kończyny,  zakładanie kołnierza ortopedycznego, zapinanie rannego  na  noszach (deska ortopedyczna ze stabilizacją i 4 pasami), sposoby komunikacji-łączności itp. Panowie zademonstrowali dzieciom profesjonalny sprzęt ratowniczy, bez którego nie sposób obejść się podczas różnych akcji, specjalne lampy, czujniki, pompy, zawory, wyposażenie torby PSP-R-1  itp.  Spotkanie było bardzo ciekawe, pouczające i przeprowadzone w przemiłej atmosferze. Po takiej niecodziennej lekcji wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka choć jest trudny, niebezpieczny i bardzo odpowiedzialny, to zarazem jest  fascynujący i pożyteczny, dlatego niejedno z nich w przyszłości bardzo chciałoby pracować w Straży i zostać prawdziwym strażakiem.

            Pragniemy serdecznie  podziękować  wszystkim pracownikom Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszance: p. Dariuszowi Zalewskiemu, Adamowi Lumowi, Bartoszowi Lumowi za niezwykłą lekcję, cierpliwość i ogromne zaangażowanie podczas spotkania z dziećmi z PSP w Olszance. Jesteście kochani! Dziękujemy. A z okazji majowego święta wszystkich strażaków składamy w imieniu swoim - uczniów, dyrekcji i pracowników PZSP w Olszance najlepsze życzenia! Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a ta trudna służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy. Pamiętajcie, że jesteście współczesnym rycerzami – Rycerzami Floriana.

Tekst i foto  Joanna Sowierszenko


E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1321443
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
314
851
1165
1312987
1321443